Тренінг «Кроки до здорового способу життя»

27 квітня серед учнів 8 – 11 класів проведено тренінг  «Кроки до здорового способу життя».  Завданням тренінгу було допомогти учням зробити вибір на користь здорового способу життя.

  Вправа «Знайомство» підготувала учасників тренінгу до роботи, створила комфортну атмосферу, гарний настрій, сприяла згуртованості групи.   Учні  встановили правила групи та намагалися дотримуватися їх протягом усього заходу.

Під час вправи «Очікування» учасники на стікерах записували свої очікування від тренінгу та оголошуючи їх, приклеювали на плакаті «Береги», де з двох боків річки зображені береги – «Берег надій» та «Берег реалізованих сподівань». Учні приклеювали свої стікери ближче до «Берега надій», вирушаючи в подорож до протилежного берега.

Мозковий штурм «Що таке здоров’я» ввів учасників в тему, актуалізував  їхнє особисте розуміння того, що таке здоров’я.

За допомогою гри «Фруктовий сад» учні об’єдналися у три групи, кожна з яких на аркуші паперу зобразила модель здоров’я і презентувала її іншим учасникам.  Після чого групи помінялися своїми аркушами і їхнім завданням було зіпсувати малюнок протилежної  команди. Учасники тренінгу  розказали про свої  відчуття під час створення моделі здоров’я та її руйнування  і дійшли висновку, що зіпсувати здоров’я іншим людям значно легше. Після обговорення  було зроблено висновок, що поведінка людини, її спосіб життя є найважливішими у збереженні здоров’я.

Під час виконання вправи «Психодрама» учні розігрували сценки за заданою темою, ознайомилися із брошурою, виданою Київським міським центром здоров’я «Правда про алкоголь та куріння».

У вправі «А ви коли небудь…»  учні робили кроки вперед, якщо коли – небудь це робили.  Тенер зробила коментар: ті, хто швидко просувався вперед,  активно пізнають життя, багато бачили і вміють, а ті, хто не дійшов центру або робив це більш повільно, мають можливість все, про що було вище сказано, спробувати, адже в житті стільки цікавого і дивного.

 Свої думки  стосовно того, що впливає на здоров’я людини, учасники на стікерах  розмістили на плакаті «Берег реалізованих сподівань».