В рамках Тижня дитячої та юнацької книги з 20-го по 24 березня в Софіївському ЗЗСО І-ІІІ ступенів бібліотекарем А.К. Цимбаленко було проведено такі заходи:
20 березня – урочисте відкриття Тижня книги «Мій друже, супутнику, книго моя, завжди на дозвіллі – де ти, там і я»; день Казки.
Казки живуть і не вмирають. А безсмертні вони тому, що в них живе сам народ. Впродовж віків вони були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя.
З учнями 1-4 класів проведено квест «Сторінками казкового життя»
Бібліотекар створила дружню атмосферу. Учні розширили знання з особливостями українських казок, активували знання та навички через змагання та вікторини, проявили шанобливе ставлення до української народної творчості. Діти пройшли запропоновані зупинки і виконали певні завдання: «Коза-Дереза» (каверзні запитання); «Рукавичка» ( Анаграми), «Царівна –Жаба» (Асоціації), «Курочка Ряба» (Пазли), «Попелюшка» ( Допомога Попелюшці); «Колобок» (заспівати пісню), «Вовк і семеро козенят» (відгадування ребусів); «Солом’яний бичок» (майстер-клас для діда); «Ріпка» (гра).
Мандрівка «Сторінками казкового життя» учням дуже сподобалася. Діти із задоволенням взяли активну участь у квесті, із захопленням слухали, читали і розповідали свої улюблені казки.
21 березня – день Поезії.
Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії. Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою.
Найкращим визначенням поезії є слова Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».
Всесвітній день поезії покликаний об’єднати всіх людей світу відданих поетичному слову. Тож саме в цей день з учнями 5-11 класів проведено «Літературні читання» до річниці від дня народження Ліни Костенко та «Поетичну кав’ярню». Бібліотекар запропонувала учням пройти дивовижними стежками української поезії, збудила прагнення продемонструвати свої знання та вміння з української літератури; спонукала їх до творчої праці, виховувала повагу до барвистого рідного слова.
Було презентовано учням меню «Поетичної кав’ярні»: «Поетичні гадання» (школярі обирали номер сторінки і зачитували рядки поезій); «Музичну поезію» (прослухати пісню, назвати твір, покладений на музику); «Теплі слова до кави» ( перегляд відео «»Вислови відомих людей про поезію»); «Літературне еспресо» (створення поезії з римованими словами), «Каву-брейк» ( смакування кави – напоєм бадьорості й задоволення), «Імідж поезії» (складання реклами про необхідність вивчення поезії), «Поетичні смаколики» (відновлення поезії, назвати автора), «Смак поезії» (декламування віршів).
По завершенню заходу бібліотекар подякувала усім за старанність і побажала, щоб поезія наповнювала серця безмежною любов’ю, дарувала натхнення і насолоду.
22 березня – день Книголюбів
З учнями 1-го класу було проведено свято «Посвята в читачі» під девізом «Будем книзі добрим другом», метою якого було розширення читацького світогляду, уявлення учнів про значення книги у житті людини, сприяння розвитку допитливості, інтересу до книжок, бережне ставлення до них і прагнення до знань. Першокласники позмагалися в казковій вікторині, відгадували загадки, дали обіцянку берегти книги; уявляли себе героями казок, називали улюблених героїв мультфільмів, грали в ігри.
Бібліотекар вручила медальки «Кращий читач» та солодкі подарунки.
23 березня – день Творчості
В рамках цього дня організовано конкурси «Кращий відгук про прочитану книгу», створення книжки-саморобки «Моя перша книжечка», конкурс стіннівок «Книга – джерело знань». Діти взяли активну участь у конкурсах. В бібліотеці оформлено виставку малюнків та власних книжечок.
24 березня – день Умільців
Проведено майстер-клас з виготовлення книжкових закладок «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти», а також анкетування учнів 2-11 класів з метою виявлення читацьких інтересів школярів.
Усіх активних учасників нагороджено грамотами та подарунками.