Історія нашої школи

Історія Софіївської школи починається в ХІХ ст. Заснована вона як церковно-приходська початкова школа в 1895 році на 30 хлопчиків. Пізніше, коли почалася загальна обов’язкова освіта, перейшла на семирічний термін навчання. В 1951 році отримала статус середньої. Навчання проводилось у двох корпусах у дві зміни. Софіївська школа першою в районі стала школою продовженого дня для учнів 1-8 класів.

У 60-х роках ХХ ст. місцевий колгосп збудував ще один корпус, в якому розмістилося 4 класні кімнати і спортзал. Для старшокласників запровадили виробниче навчання, в процесі якого було підготовлено десятки трактористів, столярів, швачок та молодших агрономів.

До середини 70-х років на території села працювало ще три початкові школи – Вишнівська, Богословська та Цепурдеєвська. З часом ці навчальні заклади були приєднані до середньої школи. Протягом багатьох років школа змінювала історичні назви.

1953 рік – Софіївська середня школа Первомайського району Миколаївської області.

1959 рік – Софіївська середня загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим навчанням Первомайського району Миколаївської області.

1986 рік – Софіївська середня школа Первомайського району Миколаївської області.

1992 рік – Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Первомайського району Миколаївської області.

2000 рік – Софіївська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області.

2004 рік – Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Первомайської районної ради Миколаївської області.

У 1985 році на кошти колгоспу було побудоване нове приміщення школи на 476 учнів.

Проходив час, змінювався загальний вигляд школи, але незмінною залишалась віра в учнів, щирість, творчість, професіоналізм вчителів та директорів. Саме вони створювали оптимальні умови для формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості. Прекрасними адміністраторами, організаторами, ентузіастами своєї справи були директори:

1. Мельниченко Олена Федорівна – 1951-1954 р.

2. Крищенко Тихін Андрійович – 1954-1957 р.

3. Баташан Іван Васильович – 1957-1959 р.

4. Скараєв Олексій Романович – 1959-1960 р.

5. Юріна Ганна Кирилівна – 1960-1964 р.

6. Гонтар Іван Петрович – 1964-1965; 1976 р.

7. Звонська Варвара Федосіївна – 1965-1970 р.

8. Косиченко Кім Пантелейович – 1970-1972 р.

9. Побережченко Ольга Григорівна – 1972-1976; 1982-1986 р.

10. Гончар Сергій Іванович – 1976-1982 р.

11. Лєснікова Людмила Вікторівна – 1994-1995 р.

12. Ковтонюк Віктор Антонович – 1995-2003 р.

13. Поліщук Іван Ілліч – 1986-1994; 2003-2014 р.

У всі часи школа пишалася своїми учнями, які прагнули здобути вершини знань, розкрити себе як особистість, розвинути свої фізичні здібності та творчий потенціал. Гордістю школи були її медалісти.

Золоті

1. Гонтар Володимир Іванович – 1955 р.

2. Летіцька Світлана Петрівна – 1960 р.

3. Серіков Микола Петрович – 1960 р.

4. Дворніцька Валентина Василівна – 1965 р.

5. Крищенко Галина Тихонівна – 1965 р.

6. Манзюк Марія Микитівна – 1965 р.

7. Гонтар Лариса Іванівна – 1966 р.

8. Чоловська Лідія Казимирівна – 1966 р.

9. Чоловська Зінаїда Казимирівна – 1971 р.

10. Чаловська Світлана Петрівна – 1989 р.

11. Сенюк Тетяна Юріївна – 1990 р.

12. Гавва Тетяна Андріївна – 1997 р.

13. Тішкова Богдана Олександрівна – 1997 р.

14. Кулик Анна Миколаївна – 2007 р.

15. Осіпова Тетяна Юріївна – 2007 р.

16. Руда Катерина Яківна – 2007 р.

17. Руда Альона Сергіївна – 2010 р.

Срібні

1. Буяльська Зінаїда Альбінівна – 1955 р.

2. Конченко Олександр Васильович – 1957 р.

3. Істоміна Валентина Павлівна – 1959 р.

4. Коснюк Лідія Миколаївна – 1959 р.

5. Руденко Антоніна Яківна – 1959 р.

6. Постоялко Катерина Василівна – 1960 р.

7. Сивовал Валентина Дмитрівна – 1960 р.

8. Станкова Любов Петрівна – 1960 р.

9. Дурнікіна Людмила Миколаївна – 1961 р.

10. Матушанський Олексій Петрович – 1962 р.

11. Шитюк Василь Федорович – 1962 р.

12. Пізняк Раїса Мефодіївна – 1962 р.

13. Біліменко Алла Михайлівна – 1966 р.

14. Гончарук Людмила Григорівна – 1966 р.

15. Вітвіцький Володимир Іванович – 1966 р.

16. Войнова Ольга Яківна – 1966 р.

17. Тищенко Наталія Анатоліївна – 1989 р.

За час існування школа випустила 1558 учнів. Серед них багато людей різних професій: музиканти, художники, актори, хореографи, скульптори, інженери, лікарі, вчителі, військові.

– Котовський Володимир Миколайович – генерал, викладач Військово-повітряної академії в місті Москві; доктор технічних наук, професор.

– Бондаренко Василь Веніамінович – контр-адмірал флоту РФ, заступник начальника управління ракет стратегічного призначення водного базування МО.

– Косиченко Віктор Кімович – провідний офтальмолог Миколаївської офтальмологічної поліклініки.

– Белінська Доменікія Костянтинівна – вчитель російської мови та літератури, кавалер ордена Леніна.

– Гонтар Володимир Іванович – заступник начальника Іркутського гідрометцентру, викладач Іркутського університету.

– Косиченко Кім Пантелейович – поет, учитель, кореспондент газети Первомайщини «Прибузький вісник», ветеран педагогічної праці.

– Михайлицький Олександр – відомий скульптор України, секретар національної спілки художників України по роботі з молоддю, викладач на кафедрі скульптури Академії Мистецтв, автор скульптурного зображення премії «Гордість країни».

– Казимір Петро Миколайович – відомий красноярський трубач і диригент, керівник біг-бенду та студентського духового оркестру.

– Дідухов Олександр Миколайович – улюблений вчитель математики багатьох поколінь школи, «вчитель-легенда».

Сучасна будівля потопає в буйній зелені дерев та квітів, а приміщення просторі, світлі, естетичні та з любов’ю оформлені. Біля школи посаджений фруктовий сад, який дбайливо доглядають учні. На подвір’ї величаються розкішні ялинки, що поширюють хвойний аромат навкруги.

Софіївська школа – маленька чарівна країна, де починається майбутнє дитини. Тут дитина реалізує своє право на індивідуальний розвиток.

Сучасний колектив Софіївської школи – це однодумці, яких об’єднує найцінніше – Дитина. Тому моделлю школи є сприяння становленню, розвитку, вихованню в Дитині учня, Шляхетної Людини шляхом розкриття її особистих рис. В основу діяльності педагогічного колективу школи покладені слова Софії Русової: «Головна мета школи – привчити до життя, розуміти його, знайти в ньому своє місце.»

Кваліфіковані, досвідчені педагоги і молоді вчителі перебувають у постійному творчому пошуку оптимальних методів особистісно орієнтованого навчання і розвитку дітей. Свою місію вони вбачають у формуванні творчо розвиненої соціально-орієнтованої особистості, що володіє високими морально-етичними нормами, здібна до самовизначення, до цілісного сприйняття світу.

Пріоритетними напрямами роботи педагогічного колективу є:

· удосконалення системи роботи, яка спрямована на створення оптимальних умов для розвитку здібних і обдарованих дітей;

· реалізація принципів гуманної педагогіки, уважного та індивідуального ставлення до дитини;

· забезпечення загального культурного розвитку дитини через максимальне використання можливостей гуманітарних дисциплін для формування духовної сфери особистості;

· удосконалення системи роботи, яка спрямована на збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя;

· фомування людської гідності й національної свідомості, любові до рідної землі, народу, мови;

· прищеплення шанобливого ставлення до культури, традицій свого народу та інших народів світу.

Освітній заклад вже більше 18 років очолює директор Поліщук Іван Ілліч – відмінник освіти України, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель. В основі його роботи – співпраця і партнерство з колективом. Педагогічний колектив налічує 14 учителів, з них вищу кваліфікаційну категорію мають 8 педагогів (57%), звання «Старший учитель» удостоєні 5 учителів (Кубальська Н.А. – вчитель початкових класів, Кіторога Л.І. – вчитель біології та хімії, Іванова Л.М. – вчитель української мови та літератури, Поліщук І.І. – вчитель фізичної культури, Флоренко Л.М. – вчитель української мови, української та світової літератури), один – вчитель-методист (Руда Т.В. – вчитель математики), три – «Відмінник освіти України» (Поліщук І.І., Руда Т.В., Флоренко Л.М.). Сьогодні у школі навчається 93 учні. Для них створені сприятливі умови для навчання і розвитку: відкриті класи з поглибленим вивченням української мови та математики, розроблені програми профілізації та інформатизації школи.

Маючи сучасне технічне забезпечення, Софіївська ЗОШ І – ІІІ ступенів є опорною з питання «Впровадження комп’ютерно-зорієнтованих технологій у навчально-виховному процесі».

Вчителі школи є активними учасниками методичної роботи школи, освітнього округу та району. Роботу педагогічного колективу та адміністрації високо оцінює відділ освіти Первомайської райдержадміністрації. У 2011 році Софіївська школа стала Лауреатом Третьої виставки-презентації «Іноватика в освіті», одержала в подарунок навчальний комп’ютерний комплекс (1+7); номінантом громадської акції “Флагмани освіти та науки України» і відзначена знаком «Кришталева сова» та дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Протягом останніх років учні школи ставали переможцями в районних та обласних предметних олімпіадах, конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика та мовно-літературному імені Т.Г. Шевченка, районному й обласному конкурсі «Довженківські криниці», обласному конкурсі юних дослідників-селекціонерів, роботі Малої академії наук України, Всеукраїнському конкурсі «Вірю в майбутнє твоє, Україно», районних та обласних конкурсах юних інспекторів дорожнього руху та юних рятувальників, обласному форумі юних фізиків, обласному конкурсі читців «Поетична пристань», обласному конкурсі творчих робіт «Жива пам’ять”, обласному конкурсі музичного краєзнавства, обласному конкурсі на найкращу GIF-анімацію.

Цікаві методичні знахідки, професіоналізм, педагогічна компетентність – риси, притаманні творчо працюючому колективу Софіївської школи. Це люди,які по-справжньому люблять, знають і вміють… Люблять – школу, дітей, життя; знають – методи, прийоми, технології; вміють – зацікавити, навчити, зрозуміти, саме тому п’ятеро учителів школи – активісти методичної роботи Первомайського району, вони виконують обов’язки керівників районних методичних об’єднань та міжшкільних методичних об’єднань, працюють у творчих групах при відділі освіти, поширюють свій досвід.

Любов до рідного краю, історії, народу, бажання колективу школи разом з батьками, сільською громадою створити умови для розвитку учнів сприяє формуванню особистості випускника, який здатен захистити себе, прагне стати визнаним і шанованим, знаходить мету та сенс у житті, здатен до осмислення життєвих цінностей, творчої праці, професійного росту.

З покоління в покоління передаються традиції, що склалися в школі. Головна з них полягає в тому, що навчатися й працювати в «Софіївській» означає йти до перемоги, незважаючи на труднощі, прагнути й досягти досконалості.